Serwis wykorzystuje technologie cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem

   

Poniższy artykuł w jak najprostszy sposób pokaże jak zacząć używać usługi 3D Max Reality.

Jeśli założyłeś już konto, potwierdziłeś rejestrację i zainstalowałeś na swoim komputerze odpowiednią dla Twojego systemu operacyjnego wersję aplikacji klienta możesz przejść do testowania usługi.

Nie zapomnij także o kupieniu wybranego przez Ciebie pakietu Render Punktów - dostępnych już od 7 Euro!

 

Jako pierwszy krok zachęcamy do testu usługi 3D Max Reality na przygotowanych przez nasz zespół scenach 3D.

1.

Aby zacząć test uruchom aplikację 3DMR, najlepiej na pełnym oknie ekranu. W polu logowania wpisz login i hasło, które podałeś przy rejestracji na stronie 3dmaxreality.com

2.

Przy pierwszym uruchomieniu nastąpi proces synchronizacji Zdalnego Katalogu (znajdującego się na naszych serwerach) z Twoim komputerem, może to potrwać nawet kilka minut. Nie musisz czekać na pełną synchronizację aby zacząć korzystać z usługi ale jest to zalecane. Przy kolejnych uruchomieniach synchronizacja będzie błyskawiczna. Po pojawieniu się charakterystycznej szarej sceny w oknie podglądu aplikacji możesz zacząć pracę.

3.

Kliknij w przycisk "Cloud Storage" na górnej belce menu w aplikacji 3DMR. Spowoduje to wyświetlenie zawartości Zdalnego Katalogu przydzielonego do Twojego konta użytkownika. Ponowne kliknięcie w przycisk Cloud Storage spowoduje zamknięcie panelu. Podobnie działa to dla innych paneli wyświetlanych na górnej belce.

Pamiętaj aby nigdy nie wciskać przycisku "Static Render" bez uprzedniego wczytania geometrii 3D do sceny lub załadowania jednej ze scen testowych. Spowodowałoby to błąd aplikacji i jej zatrzymanie.

Mając wyświetlony w panelu bocznym Zdalny Katalog (Cloud Storage) wybierz jedną z dostępnych scen testowych i ją załaduj poprzez dwuklik.

4.

Po załadowaniu scena jest gotowa do testów. 

Nawigacja w oknie podglądu LivePrewiew odbywa się za pomocą lewego i prawego przycisku myszy. Przytrzymanie przycisku SHIFT i jednoczesne użycie przycisku myszy powoduje zmianę narzędzia nawigacji.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową instrukcją użytkownika.

Krótkie filmy udostępnione na naszym kanale YouTube będą pomocne w zapoznaniu się z funkcjami usługi.

 

Kontakt

Pytania? Pomysły? Napisz pod info@3dmaxreality.com

Go to top